sobota, 29 sierpnia 2015

Mojito bezalkoholowe

W gorące, wręcz upalne dni przydałoby się coś na ochłodę. Najlepiej sprawdzają się lody, zimne napoje, albo drinki. Tyle ze to ostatnie przysługuje tylko dorosłym. Dzisiaj przepis na bezalkoholowy napój mojito.


Składniki: 
- lód w kostkach lub kruszony
- limonka pokrojona w plastry
- schłodzony napój Sprite 
- kilka listków mięty

lub : 

- lód w kostkach lub kruszony
- limonka pokrojona w plastry
- sok z limonki
- łyżeczka miodu
- woda gazowana (bez smaku lub limonkowa/cytrynowa)


Żeby przygotować mojito trzeba się uzbroić w lód. Jeśli go nie mamy, potrzebujemy chociaż schłodzony napój. Jednak jeśli jest naprawdę gorąco, lód w kostkach spotęguje odczucie orzeźwienia. Zaczynamy od nasypania do szklanki, kubka, albo kieliszka lodu. Następnie układamy plastry limonki i kilka listków miodu oraz dolewamy napoju. Brzegi można udekorować dodatkowym plasterkiem cytryny lub limonki. Jeśli wybieramy opcję z wodą, zaczynamy standardowo od lodu, następnie dodajemy miód, limonkę, miętę i na koniec nalewamy wody gazowanej, najlepiej z lodówki. Tak samo jak w pierwszej wersji, dekorujemy plasterkiem cytryny lub limonki i podajemy. 

Dodatkowym, fajnym akcentem może być dodanie listków mięty do kostek lodu. Wystarczy przed włożeniem foremki do zamrażarki, wrzucić je do zbiorniczków. 
Smacznego!
życzy
Mysia